ГЛАВНАЯ       СТАТЬ АВТОРОМ           КОНТАКТЫ       RSS 2.0
 
  :: [Хроники] :: [Персонажи] :: [Дневник гламурного сопротивления] :: [Барыши] :: [Распылитель] ::
:: [В ступоре] :: [Я русский бы выучил только за то… ] :: [Элитные маргиналы] :: [Колумнисты] :: [Форум] ::
Сделать стартовой  |  в избранное
ЛИЧНЫЙ КАБИНЕТ
 
Янукович збирається віддати RosUkrEnergo українську ГТС?
Вт, 09 фев 2010 15:46:10

" Газпрому ", "Нафтогазу" й європейським енергоконцернам Віктор Янукович , в разі перемоги на виборах, запропонує по 33,3% у консорціумі з управління газотранспортною системою України.

Про це газеті " КоммерсантЪ " повідомляє джерело в Партії регіонів, коментуючи ідею Януковича про створення консорціуму з управління ГТС.

"Теоретично є варіант, що близько 9% у консорціумі отримає також Centragas  (австрійська компанія-співзасновник разом із "Газпромом" трейдера "RosUkrEnergo", підконтрольна Дмитру Фірташу ) як компенсацію за втрачені 11 млрд кубометрів газу в ПСГ. Але це питання переговорів", - уточнив співрозмовник.

Як відомо, Янукович в ефірі одного з центральних каналів раніше заявив: "Нам треба повернутися до створення газотранспортного консорціуму. Це вигідніше, ніж будувати нові газотранспортні системи".

У той же день в ефірі регіональної миколаївської ТРК він також заявив: "Я буду вносити пропозицію про створення консорціуму для експлуатації системи (ГТС України) і її реконструкції з метою збільшення обсягів прокачування газу".

У випадку реалізації його ініціативи "українська труба здатна буде прокачувати в Європу до 200 млрд кубометрів газу на рік".

За задумом Януковича реалізація ідеї консорціуму дозволить Києву знизити закупівельні ціни на імпортний газ, а Москві - відмовитися від будівництва морських газопроводів "Північний потік" і "Південний потік".

"Ми зуміємо регулювати нашу ціну за рахунок регулювання прибутку в цьому секторі економіки", - говорив Янукович, підкреслюючи: "Ми не повинні бути на газовому ринку слабаками".

У "Газпромі" ж не квапляться вітати ініціативи Януковича.

"Коментувати ідею консорціуму можна буде лише після вивчення пропозицій по суті", - сказав офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

Інший менеджер російського монополіста сказав, що підстав для зміни угоди від 19 січня 2009 року немає, тож і ціни переглядати не доведеться.

За словами співрозмовника газети, у випадку з Україною може бути застосований "білоруський варіант", коли країна протягом декількох років отримувала знижку в ціні газу за рахунок придбання "Газпромом" 50% акцій ВАТ "Белтрансгаз".

Щодо відмови від будівництва газопроводів в обхід України - "Північного потоку" і "Південного потоку" - у "Газпрому" неофіційно пояснили, що "поки немає жодних підстав змінювати стратегію з диверсифікованості маршрутів постачання".

"Пан Янукович буде при владі не так довго, як повинні працювати газопроводи", - сказав учасник газового ринку РФ.

Просочування інформації щодо планів Януковича відносно розподілу в газотранспортному консорціумі може бути пов'язана з попередженням з боку "Газпрому"  про неможливість перегляду газових угод.

Попередженням "Газпрому" стала вимога співзасновника газового трейдера "РосУкрЕнерго", австрійської Centragas, про повернення 11 мільярдів кубометрів газу з українських сховищ. У разі відмови Україні загрожує судовий позов щодо газу, який був забраний рік тому, на суму 3,5 мільярда доларів і, як наслідок, банкрутство "Нафтогазу" .

Як повідомлялося, у січні Віктор Янукович заявив, що виступає за створення консорціуму  з реконструкції та експлуатації української газотранспортної системи.


Другие новости по теме:

  • Росія має намір тиснути на Януковича для вирішення питання газового консорц ...
  • Придворні вчені радять здати «Нафтогаз» «Газпрому»?
  • Янучари здають українську ГТС
  • "Газпром" хоче контролювати українську трубу
  • "Нафтогаз" обіцяє вчасно розрахуватися з "Газпромом"
  • 250 доларів за тисячу кубометрів газу - це "дуже спеціальна ціна"
  • Ціна на газ буде 360 доларів за тисячу кубометрів
  • "Газпром" на гачок штрафів підвісив не тільки Україну, але й країни ЄС та Т ...
  • Новини від "Газпрому": ціна за російський газ становитиме 300-310 дол. за 1 ...
  • "Газпром" не хоче забирати свій газ назад, бо нічим буде шантажувати Україн ...



  • Добавление комментария
    Ваше Имя:
    Ваш E-Mail:

    Код:
    Включите эту картинку для отображения кода безопасности
    обновить код
    Введите код:





    Хроники

    Провокационные визиты патриарха Кирилла в Украину будут иметь регулярный характер
    Сб, 31 июл 2010 10:12:00

    У природі не існує корінних жителів Венеції
    Сб, 31 июл 2010 07:06:00

    ООН долучила до основних прав людини право на туалет і воду
    Сб, 31 июл 2010 00:02:00

    Могилев уже почти нашел виновных во взрыве в Запорожье
    Пт, 30 июл 2010 20:09:51

    Оппонентам "регионалов" сложно рассчитывать на позитивные результаты в ходе предвыборной кампании - эксперт
    Пт, 30 июл 2010 16:36:00

    Коммунисты хотят, чтобы украинское зерно нового урожая сгнило, лишь бы не попало на экспорт
    Пт, 30 июл 2010 16:11:00

    Иностранцы уже минируют мосты в Киеве
    Пт, 30 июл 2010 15:32:00

    Одиозный Арфуш считает,что Первый национальный телеканал должен быть полностью сервильным по отношению к власти
    Пт, 30 июл 2010 15:04:00

    Пострадавшим от взрыва в Запорожье обещают материальную помощь
    Пт, 30 июл 2010 14:55:00

    Украина пытается покрыть бюджетный дефицит, не гнушаясь российских рублей
    Пт, 30 июл 2010 14:30:00

    Новости MARKETGID

    Загрузка...

    Новости RedTram

    Loading ...

    Новости от Информбюро

    Реклама


     

     
    Имя :    
     
    пароль :    
     
         
    Стать автором

    MuzaUa

    Михайло Бойчук і «здорова» більшовицька держава

    І тоді жодні їхні рішення не стануть чинними!

    Українцям запропонували пошуки своєї ідентичности як у реалістичній, так і постмодерній стилістиці

    Німці хочуть довести, що одеський Караваджо – не ориґінал

    Ігор Копчик: «Ми є частиною природи, а так відгородилися від неї»

    Мета новости...

    ReadMe
     
    КАЛЕНДАРЬ
    «    Февраль 2010    »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28

     

      Главная страница | Регистрация | Добавить новость
    Украинский портАл
    Rambler's Top100